Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: D.E.U ATMER - SERTİFİKALI DIŞ TİCARET UZMANLIK EĞİTİM PROGRAMI (STAJLI) HAKKINDA ..
@ d.t. uzman adayı,
Bu tarz bir kursun elbette bir getirisi olacaktır, ancak size tavsiyem ATMER dışında başka bir eğitim kurumu seçmeniz. Nitekim ben bu kursa katıldım ve eğitim kurumundan öte ticarethane mantığıyla yürütüldüğünü ancak hiçbir yasal sorgulama hakkınızın olmadığını tecrübe ettim. Verilen taahütler "keşke şöyle yapmasaydık, etmeseydik"lerle geçiştirildi ve 1 ay öncesinden iptal ettirdiğim ve ücretini peşin ödediğim stajın ücreti iade edilmediği gibi, bunu elimde herhangi bir sözleşme olmadığı için yasal olarak takip edemedim.

Ayrıca eğitimine de gelirsek, birkaç eğitmen dışında konuya vakıf fakat eğitmenlik nitelikleri olmayan insanlar mevcut. Bu tarz eğitimi farklı biri kurumdan almanızı tavsiye ederim. İsim vermiyorum ancak staj değil, iş garantili kurumlar var, onlara bir bakabilirsiniz.

Saygılarımla...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey