Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Çin'den GTİP 39.21 ile maliyet hesabı konusunda yardım


Alıntı:
barbecue´isimli üyeden Alıntı
Serhat Bey,
Ilginiz ve bilgilendirmeniz için cok tesekkur ederim.
Konuya hiç hakim olmadığım için sormak istediğim bir kaç konu daha var. Bu konularda da yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Tarım bakanlığından alınacak uygunluk yazısı ne zaman alınmalı ve nasıl bir prosedurdur. Yani ithal edilen mallar gümrüğe geldiğinde mi alınır yoksa, gümrüğe girmeden onceki zaman zarfında çözümlenecek bir prosedurmudur?
Labaratuvar tahliline tabii olması demek, ürünler gümrüğe girdiğinde, gümrükte yapılacak olan lab testlerini anlıyorum. Bunu aşmanın yolu var mıdır? Mesela ithal edilecek mala ait onceden sunulacak bir şahit numune bu yolun aşılmasında yardımcı olabilir mi? Bunun tecrübelerinize dayanarak lab. uygulama süresi nedir?
Yardımcı olabilirseniz seviniri.
Saygılarımla,
Burak Dirican

Sorduğunuz bu prosedürleri vekalet vereceğiniz Gümrük Müşavirlik Firması yerine getirecektir.Bu yüzden siz bu işlerle daha fazla kafa yormayınız.Gümrük Müşaviriniz tüm bu ithalat prosedürlerini en kısa sürede sizin adınıza yerine getirerek malı alıcısına teslim edecektir.Dolayısıyla sorduğunuz bu konularda daha fazla zaman kaybetmeden vekalet vereceğiniz Gümrük Müşaviriniz ile hemen irtibata geçmeniz sizin menfaatinize olacaktır.