Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.Maalesef ticaretin paranın menfaatin sözkonusu olduğu heryerde bu tür uygunsuz ve haksız durumlarla karşılaşacağız.
Herşey insan da başlayıp bitiyor yani zihniyette karakterde anlayışta eğitimde kültürde, eğer ortaya konuşurken mangalda kül bırakmayan biz münferit işlemlerimizde ise işin her türlü illegal kısa yoldan halline çalışıyorsak boşuna çabalıyoruz.
Kaldıki bizim bulunduğumuz ortam zaten böyle bir ticarete uygun bir meslek.
Hiç duydunuzmu ibadet için bir camiye gittiğimizde hocaya rüşvet verip ön sıralardan veya iç taraflardan yer ayrıldığını? çünkü orada maneviyatlar inançlar vicdanlarımızla başbaşa kaldığımız için ve en önemlisi ticari bir karşılığı olmadığı hatta herkesin Allah huzurunda eşit olduğundan rüşvet çarkının dönmediği bir yerdir.
Keşke ülkemizde de böyle olsa ve şahsi menfaatleri düşünmeden hareket etsek gerçekten bu bize daha olumlu daha kazançlı olarak geri dönecektir.İçimizdeki kötü niyetli kişleri temizlemen olmaz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey