Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: SİZ HALA ORDİNO ÜCRETİ ÖDÜYOR MU SUNUZ? YAZIK !!!

Alıntı:
habipsen´isimli üyeden Alıntı
Serhat Bey
Nakliyecilikte Yaptım Gümrüktede Ambarlıdada Haydarpaşadada Çalıştım.
Ama  Şu Dış ticaret yapıyorum Yani  Para verip Ordinomu alıyorum nakliyeciden.
Bende Araştırdım Çok Para vermiyim Diye Nakliyeciye Ama..
Ambarlıda Orniosuz değil ordino fotokobisiyle  işlem yapabilirsiniz.Hala TESCİL konusunda bi açıklama yapmadınız Lütfen Söylermisiniz. NAKLİYECİ FİRMA MÜŞTERİ ADINA TESCİL YAPMASSA MÜŞTERİ MALINI ÇEKEBİLİRMİ? Yaptıgı Tescili nasıl bir evrakla beyan edecek nakliyeci?Kanunen Böyle bir Yazı Yok Ama engelde yok.Hatta Olmayan bir açık kaçakçılar tarafından kullanılmasın diye iyi bir yöntem bile diyebiliriz.Lütfen Tescil mevzunu Biraz Açalım.Nakliyeci Tescil Verdiğini Hangi Evrak Üzerinde Belirtecek? Tekrar Soruyorum nakliyeci tescil vermesse Müşteri Malını Çekebilirmi?

Sayın Habipsen,

Ben,gümrükten eşya çekilirken Ordinoya gerek olmadığını belirtiyorum. Ambarlı Gümrüğüne gider Ambar Memuru ile görüşürseniz eşyayı teslim ederken Ordino değil,konşimentonun alıcı nüshası ile teslim edildiğini görür ve anlarsınız.Siz ise hala NAKLİYECİ FİRMA MÜŞTERİ ADINA TESCİL YAPMASSA MÜŞTERİ MALINI ÇEKEBİLİRMİ? DİYORSUNUZ.Evet çekebilir ve çekiliyor da şu anda .Bununun nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız işte size örnek verdim.Gidin Ambarlı Gümrük Müdürlüğünde malın hangi belge ile alıcısına teslim edildiğini yerinde görün.