Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart EBAY'den ilk satın alım..Öncelikle Merhaba; forumunuz çok başarılı ve devamını dilerim.

Gördüğünüz üzere ben yeni üye oldum ve forumda birkaç konuyu açıp araştırma şansı buldum. Yurtdışından ithal edilen mallar konusundaki kuralları okudum fakat kafama takılan birkaç şeyi sormak istiyorum.

Ben daha önce tekstil üzerine birkaç kere şahsi kullanımım için alışveriş yaptım ve çok yüklü miktarlar değildi açıkçası ve hepside kapıma kadar geldi hiçbir sorun yaşamadım. Fakat şimdi almak istediğim şey bir araba parçası. Arabama yay getirtmek istiyorum çünkü arabam Türkiye'de fazla tutulan bir araba olmadığı için bu parça da malesef hiçbir yerde bulunmuyor. Ebay'de araştırma yaptım ve eğer gümrük probleminde kesin sorun çıkmayacağından emin olursam siparişimi vermek istiyorum. Almak istediğim parça yay ve kutusunun içersinde 4 adet bulunuyor. Fiyatları ise 100 ile 250 Euro arasında değişiyor. Satın aldığım karşı tarafın hediye olarak göndermesi mi gerekiyor? Hangi durumlarla parça gümrüğe takılır ve takılırsa yapmam gereken nedir parçayı almam için? Teşekkürler..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey