Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: SAĞDAN DİREKSİYON YARDIM
direksiyonu sağa geçirmek külfetli bir iş onuda geçelim aracın heryeri deişecek ve ben aracın orjınallıgını bozmak ıstemıyorum.
KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

"MADDE 30 – Tescil işlemlerinin yapılmasında aşağıdaki usul ve esaslar uygulanır;
k) Ülkemizde belirli bir süre kullanıldıktan sonra tekrar yurt dışına çıkarılmak üzere geçici ithal yoluyla getirilenler hariç olmak üzere, direksiyonu sağda olan araçların tescili yapılmaz.
maddeyide okudum daha önce biliyorum fakat muayene ıstasyonunun bana verdiği bilgiye göre yapılıyor münferit uygunluk dediği bir belge var o istenıyor şöylede bir konu var bu aracın satısını yapan gümrük,satarken hıcbır acıklamada bulunmadı madem tescıl edılmeyen bır durum var madem karayollarına aykırı bır durum var satısınını neden gerceklestırıyor teşekkür ederim vermıs oldugunuz bılgılerden dolayı arkadaslar.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey