Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: yurtdışı sitesinden telefon almak için
Arkadaşlar ben sazan gibi atladım ve bir tane 95US Dolar'a cep telefonu aldım ve gümrüğe takıldı. Gümrükçü yanımda kutuyu açtı ve kutunun içindeki cep telefonunu görünce sanki nagazakiye atılmış atom bombasını görmüş gibi, yüzüme bile bakmadan, (Bunun posta yoluyla yurt içine girişi yasak, Geri gönderin gitsin) dedi postacıya ve ben ordaki gümrük müdürüne ne kadar dil döktüysem (Bunu yedek parça için aldım ,zaten PDA bu, cep telefon özelliği burda desteklenniyor, bu GSM değil CDMA) dediysemde nuh dediler peygamber demediler ve ben boynu bükük bir şekilde oradan ayrıldım.

Ama şunuda söylemek isterim bu PDA gümrüğe takılmayabilirdi zira bir arkadaşım bu yolla iki adet PDA/Phone aldı ve kapısına kadar geldi. Yani gümrüğe takılabilirde takılmayabilirde.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey