Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: VAKUMLU TUTUNMA KOLLARI


9019.10 - Mekanoterapi cihazları; masaj cihazları, psikotekni cihazları:

9019.20 - Ozonoterapi, oksijenoterapi, aeroterapi, suni teneffüs veya diğer terapetik teneffüs cihazları

(I) MEKANOTERAPİ ALETLERİ

Bu aletler çeşitli hareketlerin mekaniksel oluşturulmaları ile eklem, kas hastalıklarının tedavisinde kullanılırlar. Böyle tedavinin genellikle tıbbi kontrol altında gerçekleştirildiğinden, bu pozisyona dahil aletleri, evde veya özel olarak donatılmış binalarda kullanmak için tasarlanan sıradan kültür, fizik veya tıbbi egzersiz donatımlarından ayırt edilmesi gerekir (95.06 pozisyonu). (Örneğin kol adalelerini çalıştırmaya mahsus elastiki ip ve kolanlar, çeşitli tiplerde yay sıkma aletleri, kürek çekme hareketleri oluşturmak için "kürek çekme" makinaları, bacak kaslarının geliştirilmesi için sabit tekerlekli, talim amaçlı bisikletler).

Mekanoterapi sadece eklemlerin vb. hareket ettirilmesi suretiyle yapılan tedavi tarzı olduğundan bu uzuvların rehabilitasyonunda kullanım için olsalar dahi, tamamıyla sabit alet ve cihazlar bu pozisyon haricindedir (örneğin, basamaklar, merdivenler, barfiks), bunlar kendi rejimlerinde sınıflandırılmışlardır. Bu pozisyondaki cihazlar, yay tekerlek, makara vb. gibi basit mekanik aletlerden oluşsa da, mekanik olarak kabul edilir.

Yukarıda sözü edilen şartları dikkate almak kaydıyla bu pozisyona aşağıdakiler dahildir.;

(1) Bileklerin ekseninde dönmesine mahsus egzersiz için aletler.

(2) Parmakların rehabilitasyonu için aletler.

(3) Ayak bileklerinin dönmesine mahsus egzersizler için aletler.

Bu üç tip aletlerin çoğunluğu esasen, kavrama tertibatı, hareketli kollar, ayarlanabilir ağırlıklardan, bacakları tutmak için aletlerden meydana gelir, hepsi bir temele monte edilmiştir. Bunlar elle çalışır.

(4) Diz ve kalçanın aynı anda bükülme ve eğilmesi için aletler.

(5) Gövde egzersizleri için aletler.

(6) Destekleyici çubuklu çatıdan ve el kulplarından oluşan bir çok tekerlek üzerinde yer alan yürüme egzersizleri için aletler.

(7) Pedallı, hasta tarafından oturduğu ve yattığı yerden çalıştırılabilen bir çatkı üzerine monte edilmiş tek tekerlekli güçsüz bacakları rehabilite eden, kalp kaslarını güçlendiren alet ve cihazlar.

(8) Birbiriyle yer değiştirilebilir aksesuarların kullanımıyla birçok mekanoterapik amaçlar için çalışacak, güçle işleyen evrensel tip aletler (örneğin ense, omuz, dirsek, bilek, parmak, kalça, diz, vb. kas ve eklemlerinin hastalıklarını tedavide)

OLABİLİR Mİ?

ARAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORUM