Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Serbest Bölgeden Türkiyeye Mal Çıkışı Hk.

mrb arkadaşlar. asıl mesleğim muhasebecilik. ama bir firmamız serbest bölgeye kayıtlı ve orayla çalışıyor. yurtdışında bir bankaya çalışıyor ama şimdi yurtiçinde bi bankaya da çalışacak. Firmamız yazılım firması bu arada.

Türkiye'ye mal satışına ruhsatınız açık değil dediler, evrakları hazırladım verdim. işlem yapabilirsiniz artık dediler.

sormak istediğim şunlar arkadaşlar ?

1-) Türkiye'ye iş yapacağımız firmaya s.b.i.f formu doldurduktan sonra serbest bölgeye verirken ek yapmam gereken bir işlem var mı? eklemem gerekn evraklar nelerdir?

2-) yurtdışına mal çıkarırken 2 dolar sigorta ücreti ödüyordum, türkiyeye mal satışında ( Türkiye firmasına hizmet satışı) ek olarak bişey yyatırakcakmıyım ?

3-) yurtdışına sbif haırlarken teslim şekli CF yazıyordum, yurt içine hazırken bu değişiyor mu veya benzer değişikler var mı.

yardımlarınızı bekliyorum. iyi günler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey