Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: İlk tecrübem için yardım lütfen
İlginiz için çok teşekkürler.Yarın ilk işim bahsi geçen işlemleri araştırmak olacak.

Aklıma gelen diğer soruları da sormak istiyorum.Bu gün aldığım mailleride değerlendirmenize sunuyorum.Uzman arkadaşlarımdan tekrar yardım etmenizi istiyorum.
Fiyat olarak oldukça uygun fiyatlar buldum..1 tonluk mal alımı bedeli 4.000 $ ve bunun %30 da 1.200 $ lık bir depozit ödemesi gözüküyor.Denemeye değer görüyorum.Yanlış anlamayın ,risk alıyoruz ve zaten bu ödemenin fazlasını yurtiçinden temin ettiğim ürünlere veriyoruz.Benim sorum şu;
1-Diyelim ki 1 tonluk alımda 4000$ lık fiyat aldım.C/f olarak.Sanırım bu yol masrafı ve yol sigortası dahil anlamında.Bu masrafların dışında başka ne tür masraflarımız olacak.Gemi ile 1 ay sonuna teslimat şeklinde görüştük.Extra bir masraf bize yansır mı?Gümrük bedeli,KDV gibi......Ve bu masraflar ne kadar olur.Maliyet hesabı yapamıyoruz.1 ton ağırlıkta,alüminyum malzeme için ne kadar ilave masraf yansır.
2-Diğer bir sorum da Firma Türkiye den bir referans verdi.Bizim alacağımız üründen farklı bir çeşit alımı yapıyorlar.Bu firma ile irtibata geçmemi tavsiye edermisiniz?Çindeki firmanın ticaret usulü hakkında bilgi sormamın etik olarak yanlış bir tarafı var mı?
3-Nakliyede 1 ton ağılık için uçak kargosu kullansak,masraf ne olur?Daha kısa sürede ürünü almak istiyoruz.Daha önceden tecrübe edenlerden yardım istiyorum lütfen.

İlginize teşekkür ederim.Lütfen uzman arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey