Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Bu durum mümkün müdür? Nasıl olur?
Normal bir ithalat sürecini az da biliyorum fakat benim yapacagım ilk iş oldugu için tecrübelerinize gercekten cok ihtiyacım war.
Durum şu şekilde: Ben üretici bir arkaşımın firmasından ürünlerini alıp ya da onun firması üzerinden yurtdışı özellikle avrupaya satış yapacaktım. fakat sonrasında rakip firmaları arastırmak fiyat belirlemek vb. sebeplerden çin'de aynı ürünün fiyatlarını araştırdım ve cok daha uygun oldugunu ogrendm.(Adamlar yemiyo içmiyo üretiyo arkadaş yapcak bişi yok :s ) Bu yüzden Çin'den malı Turkiye'ye getirerek sonrasında ihracat yapmaya karar verdim. Bu şekilde para ve zaman kaybı olmaması için Çin'den alacagım ürünün mal teslimini ihracat yapacagım ulkeye yonlendirebilir miyim? Bu durumda malı ben o limandan nasıl alıp son alıcıya ulaştırabilirim? Ya da ben aracı oldugumu alıcı veya satıcıya belirtip kendi payımı (mutlaka diger şekilde yapacagım kardan daha az olacaktır) bu şekilde mi almalıyım? Boyle bir durum mümkün müdür? Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey