Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Freelance İhracat Nasıl Yapılır?


Merhaba,

Bireysel olarak ihracat yapmaya çalışan arkadaşlarimi yürekten destekliyorum..uzun yillar diş ticaretin her aşamasinda çalışmış biri olarak size sunu soyleyebilirim ki eğer müşteriyi bulabiliyorsaniz, gerisini organize etmek çok kolay ve inanin müşteri bulmak da o kadar zor birsey değil..Öncelikle çevrenizden başlayin, eğer yakın bir arkadaşiniz, eşiniz dostunuz birşeyler üretiyor ise aklini çelip onun ihracat temsilcisi olabilirsiniz.

Oncelikle ( ki forumda defalarca bahsedilmiştir)
- Basit ama içerik olarak doyurucu bir internet siteniz olsun (unutmayin sizi hiç tanımayan bir firma sizin hakkinizda bilgi almak icin ilk olarak internet sitenize bakacaktir)
- Ticaret sitelerine uye olun ( hatta farkedilir olmak adina ucretli uye olun) ve urununuzu burada tanıtın.
- Kesinlikle ve kesinlikle ticari ateşeliklerden ürününüz ile ilgili data isteyin (Size er yada geç birseyler gondereceklerdir, cunku bu onlarin gorevidir)
- Interneti cok iyi tarayin. Mutlaka birseyler çıkartirsiniz.
- En onemlisi cevrenizi kullanin ( Yurt disindaki arkadaslarinizdan, akrabalarinizdan, tanıdıklarınızdan konu ile ilgili size yardimci olmasini isteyin) Unutmayin, referans ile müşteriye giderseniz çok büyük bir arti puan kazanırsınız.

Son olarak ciddi bağlantilar yaptiniz ve sonuca cok yakin oldugunuzu hissediyorsunuz. Ama şirketiniz yok. bu durumda yardimci olmak adina sizi bir dis ticaret firmasi ile bağlantiya gecirebilirim ve siz de ihracatinizi bu firma ustunden yapmiş olursunuz. Gerekli operasyonun sağlanmasi ve diğer ayrintilarilar konusunda da sizinle görüşlerimi memnuniyetle paylaşabilirim. Siz yeter ki bağlantiyi gerçekleştirin, diğer ayrintilari organize etmek çok daha kolaydir:1 (16):

Arda Yılmazer