Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: 29 kasım bürokrasiye peşkeş sınavı
bu sınava 1.45 dakıka gec baslamak benı anksıyete ( taşikardi ) krızıne soktu kı bu sınavda ne kadar başarılı olacagımı sanırım bu unsur belırler.
herkesın gozden kacırdıgı 2 soru var.CEZA MUHAKEMELERİ KANUNU sorusu sorulamaz ;nedenı bızım sınav konularından değil.ve gumrugu ılıskın tıcarı ,malı ,ekonomık de degıl.dıgeri;platını olusturan unsurlar platını olusturan elementler kı bu da tarıfe cetvelı konusuyla tamamen alakasızdır.bır kımya sınavına gıren ogrencıye platının ambar bekleme suresı sorulamaz ıse bu soruda bıze sorulamaz.
2001  de kı mahkeme kararı bellı arkadaslar tarıfe sorusu boyle sorulamaz.
bu arada bunu duydum ama sınav komısyonunda ankara gumruk musavırlerı dernegınden 1 kişi varmıs ve ankara dernegın actıgı kurs da sorulan 11 tarıfe sorusu bızım sınavda aynen gelmıs.cok mu tesaduf.
KIMSEYI KANDIRMAYIN.ARKADASLAR BIRLIK OLALIM

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey