Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çeyiz eşyası getirme

MErhabalar benim bir sorum olacaktı Kanunda

İkametgahı Türkiye’de olan bir Türk ile evlenerek veya evlenmek üzere kanuni ikametgahını yabancı bir ülkeden Türkiye Gümrük Bölgesi’ne nakleden kişiye, kanuni ikametgahı yabancı bir ülkede olan kişilerce evlilik nedeniyle ve geleneksel olarak gönderilen ticari miktar ve mahiyette bulunmayan hediyeler, her bir hediyenin kıymeti 300 EURO ve toplam hediye kıymeti 3.000 EURO’yu aşmamak kaydıyla gümrük vergilerinden muaftır.

böyle bir açıklama var peki çeyiz değerini nasıl anlıyorlar.türkiyedeki şartlara göremi ordaki aldığın fiyata göremi belirliyorlar mesela ben araba alıp getircem 10000 ytl değerinde arabayın değeri türkiyede 50000 ytl bunu nasıl belirliyorlar bunla ilgili bilgi lazım bana tam olarak.bg den arabayı noterde düşük göstersem 3000 euro gibi bunun ayarlamasını tr kanunlara göremi yapıyorlar acaba.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey