Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart amerikadan parfüm ithalatı
merhabalar ben bir kozmetik dükkanı açmayı düşünüyorum ve amerikadan parfüm getirtmek istiyorum.ancak ürünleri miktarı 100 gibi bir sayı olduğu için ithalat ihracat belgesine ihtiyacım mı olucak?bu ürünler için ne kadar ek masraf çıkar?(örneğin 100 adet parfüm 6000$ a gelicek bana)
ayrıca ilerleyen zamanlarda aftershave,krem,ruj gibi ürünleride getirmeyi düşünüyorum.bunlar için gümrük mevzuatında bir sorun yaşar mıyım?
şimdiden teşekkür ederim.

ayrıca 100€ nun altında olmak kaydıyla aynı üründen 5 adet getirtebilir miyim yoksa ticari olduğuna karar verilip gümrükte takılır mı?mesela kendime ve arkadaşlarıma sipariş vermiş olamaz mıyım..

eğer 100 adet ürünü getirttiğimde astarı yüzünü gecicek bir manzarayla karşılaşırsam bu kargoyu 20ye (100€ nun altında paketler halinde) böldürüp arkadaşlarımın adreslerini vererek getirtmemde bir sorun olur mu?
sizce hangisi daha karlı olur tek paket alıp vergilerini ödeyerek mi içeri sokmalı yoksa 20 paket (ki 300$ fazladan kargo parası vermiş olacağım)halinde mi?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey