Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Türkiyeden Almanyaya Ihracat

Ben almanyada yasiyorumve türkiyeden bayan giyim esyalari getirip burada satmak istiyorum kücük capli kendimce yapacagim bu isi ,almanyaya getirecegim ürünler degisik olacak ( ayakkabi,cüzdan,pardesü,atki,canta , vs. ) ve 1 orta boy koliyide gecmeyecek ( 15,20 kg) böyle bir durumda nasilbir gümrük prosedürü beni bekliyor ?

gümrük islemlerinde kistas alinan nedir malin degerimi , kilosumu,yoksa malin ne oldugumu ?

diger bir sorumda saticiya parasini mali aldiktan sonra vermek isitiyorum yani gümrükden mali cektigimde hesabina parasi yatsin istiyorum böyle bir opsiyon varmidir gümrük islemleri icerisinde ?

Kücük capli kargo islemlerini en ucuza nasil gerceklestirebilirim UPS gibi sirketler dünyanin parasini istiyorlar önerebileceginiz bir yer varmi malin elime hizli ulasmasi önemli degil .

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey