Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Yazılanların hepsini okudum.İrfan ve diğer yazan arkadaşların hepsi çok doğru şeyler yazmışlar.Atalarımız ''Balık baştan kokar'' demişler.Bizim sıkıntılarımızın kaynağını açıklıyor.Müşavirliklerde patronlar karnesizleri işe alıyorlar.Gümrük idarelerinde Gümrük müdürleri karnesizleri odalarına görüşmeye alıyorlar.Burada suç karnesizlerde değil buna müsade eden para odaklı zihniyetlerde.Yaptıklarını doğru bulmuyorum fakat karnesizlere kızmıyorum.Fakat karne alma hakkı olmadığı halde sahte karne bastırıp karneli maaşına yakın maaş alan kişiler var.Maalesefki her türlü yolsuzluğuda çok cesurca yapabiliyorlar.Karneli diye bildiğim çoğu kişinin karnesiz olduğunu derneğin sitesindeki isim listesinden öğrendim.Bunları bilip çalıştıran müşavirler var.Problemin kaynağı müşavirler ve gümrük müdürleridir.Problemin çözümüde onlardadır.Bu problem onlara nasıl çözdürülür bunun yolu düşünülmelidir.

İrfan kardeşim yaptıklarını ve onurlu duruşunu hayranlıkla izliyorum.Mücadelene devam et.Bu dünyada herkes yaptıkları ile anılır.Hayatta iz bırakmakta herkese mahsus birşey değildir.İz bırakanlardan biri olursun umarım.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey