Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Sağlık Bakanlığı Kontrol Belgesi Hakkında Yardım


Umarım sorununuzu halletmişinizdir ançak 1/01/2009 tarihinden geçerli olmak üzere bahsi geçen ürün için 2009/20 nolu genelge ile sanıyorum İl sağlık Müdürlüğünden. Dilekçe ( örneğni onlardan almak gerekiyor, tebliğdeki dilekçe örneği geçersizdir) noter tastikli ikişer nüsha imza sirküleri, son ticaret sicil gazetesi ile Muammet beye müracaat ediyorsunuz. Muammet Bey istisna kabul edilecek bir devlet memuru, çok yardımcı oluyor. Ben dilelçe örneğini veriyorum:
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE
(Gıda Kontrol ve Çevre Sağlığı Şubesi)

31,12,2008 tarih ve 27097 sayılı 4.Mükerrer Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğr giren Deterjan Ürünleri Bildirim Esaslarını Düzenleyen Diş Ticarette Standardizasyon Tebliği(2009/13) hükümlerine göre ithalatını yaptığımız .....................................GTIP numaralı..........................isimli madde(Deterjan Hammadesi), Ek 1 Listede yer amasına rağmen Gıda Maddelerinin ve Umumi Sağlığı İlgilendiren Eşya ve Levazımın Hususi Vasiflarını Gösteren Tüzük hükümlerine göre bildirime tabi eşyalardan olmayıp kapsam dışı yazısı düzenlenmesi gerekmektedir.

İlgili tebliğ hükümlerine göre kapsam dışı yazısının düzenlenerek tarafımıza verilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Firma Yetkilisi adi
Firma adı ve kaşesi

İthalatcı İsmi:
İthalatcı Adresi:
İthalatcınınbağlı bulunduğu V. D.:
İthalatcı Vergi Sicil Nosu:
Ek;
İmza sirküleri noter tastikli iki adet
noter tastikli son ticaret sicil gazetesi iki adet