Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
DİİB KAPSAMINDA KUMAŞ İTHALATI HAKKINDA...
Merhaba Arkadaşlar...

Öncelikle bu siteyi yeni buldum, ve kesinlikle birbirinden değerli profesyonel bilgi sahibi kişilerin olduğunu kısa sürede fark edip üye oldum.
Açtığım konuyla ilgili hiç bir bilgim yok. Mesleğim hazır tekstil ürünleri alım ve satım işi. Fakat bir kaç tanıdık vasitasıyla duyduğum bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.Sizinde değerli en ufak fikirleri bile bu çatıda paylaşmanızı rica ediyorum.

Amacım tekstilde üretime girmek. Bilgi edindiğim duyumlara göre imalat atölyesi (makina parkuru v.s.) olan firmalara devlet DİİB adında bir belge veriyormuş ve bu belgeyle kumaşını dışarıdan ithal edip gerekli siparişlere göre üretimini yapıp bu şekilde üretime seni teşvik ediyormuş.

Sizden ricam bu belgeyi nasıl alırım, bu belge hakkında en ufak bilgi sahibi olan siz değerli üyelerin ve yöneticilerin fikiirlerini talep ediyorum.

Saygılarımla;

İyi ÇAlışmalar...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey