Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart E-TİCARETTE MÜŞTERİ BULMA YÖNTEMLERİ
1.ci adım tüm Türk Dış Ticaret Müşavirliklerine şirketinizin faaliyet bilgisini ve irtibat bilgilerinizi bir yazı ile gönderiniz.Bazı dış ticaret müşavirliklerinin ülke ihracatçı firma portalları oluyor.Bunlarada firmanızı kaydedin.
2.ci adım sektörünüzle ilgili olan ihracatçı birliklerinin ,DTM nin ,IMMIB,KOBI,sitelerine firmanızı kaydedin,buradan size ithalat talepleri gelicektir.
3.cu adım,sektörüz olan e-trade sitelerini bir bir internette bularak her birine firmanızı kaydedin ve bir çoğunda ürünlerinizi de tanıtabilirsiniz.
4.cu adım Sanayi odaları,ihracatçı birlikleri,odalar birliği,fuar şirketleri çoğu zaman yurtdışındaki sektörel fuarlara ülke temsilcisi olarak katılır ve fuarlara katılamayan firmaların kataloglarını küçük ücretler karşılığında tanıtırlar,size ilgilenen firmaların bilgilerini atarlar,
5.ci adım zor olan adım , yurtdışındaki hedef pazar olarak belirlediğiniz ülkelerin ticaret ve sanayi bakanlıklarının,dış ticaret bakanlıklarının müdürlüklerine firma bilgilerinizi ve ne gibi ticari amacınızın olduğunu yazan yazılarla birlikte data baselerine kendi firmanızı kaydedin.
6.cı adım ,sektörünüzle ilgili olan çok geçerli bir e-ticaret sitesi muhakkak vardır bu siteye ücretli olarak kendi firmanızı kaydedin,bu size direkt ithalat taleplerine ulaşmanızı vede yurtdışında küçük maliyetlerle etkili tanıtım yapmanızı sağlar.
7. Eğer üretim yaptınız ürün son tüketiciye direkt hitap ediyorsa , örneğin seramik,züccaciye sektörü gibi en büyük site olan Ebay da ürünlerinizin direkt satışını yapın .Buradanda düşük adetlerde satmış olsanız bile iyi bir tanıtım olucaktır firmanız ve ürünleriniz için .

Bilgilerim doğrultusunda yazdıklarım şimdilik bunlardır.

Püf noktalar ve 2 adet maddede bana kalsın dimi ama

herkese başarılar dilerim ,bol ihracatlar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey