Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: YETKİLENDİRİLMİŞ GÜMRÜK MÜŞAVİR RAPORLARI
Alıntı:
Zafer Bulam´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,

Yekilendirilmiş eliyle işlem yapmakta yarar var. Genelde A.TR/ EUR.1 belgeli ihracat yapan firmalar, bu tarz işlemlerinin sayısı az olduğunda Rapor hazırlattırmayı tercih etmiyorlar.

Hazırlatmazsak ne olur derseniz; Müsteşarlık kanalıyla görevlendirilen denetim elemanları firmanıza gelerek yerinde kontrol ederler.

Kolaylıklar dilerim.
,
Cevabınızdan anladığım kadarıyla bir zorunluluk olmadığı için yaptırmamanın da bir yaptırımı yok. Öyleyse böyle bir işlem için masraf etmeye de gerek yok. İnceleme olursa zaten hesabını veremeyeceğimiz bir işimiz olmadığından sıkıntı duymaya gerek yok. Doğrusu kar elde etmek yerine maliyetleri kurtarma peşinde olan ve daralan pazarda ayakta kalmak için çabalayan bir firma için beyanname başına 100 ytl ödemek gereksiz bir masraf bu durumda.
Cevabınız için teşekkürler size de kolaylıklar dilerim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey