Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Tarım İl Müdürlüğünün istediği yazı hk.

Merhaba,

Arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var...

zeytinyağı şişesi bulgaristandan ithalat yaptık..şimdi bu boş şişeleri zeytinyağı ile doldurup Yunanistana ihracat yapacağız.

Yalnız şişe kapakları ile ilgili bi sorun var..şişe kapakları metal..ve muayenede bizden bu metal kapakların içeriği hakkında ( yani % kaçı şu maddeden, % kaçı şu maddeden oluşmuştur gibi) yazı istiyor...

üretici firma ile yapılan görüşmede bi sonuç alınamadı..

Tarım il müdürlüğünün isteği doğrultusunda bu metal kapaklarının içeriği ile ilgili bir yazı örneği arıyorum..

metal kapak yerine başka bir üründe olabilir bu yazı...

böyle bi durumla karşılaşan arkadaşlardan yardım istiyorum..elinizde böyle örnek yazı varmı?

tarım il müd. niçin bu kadar diretiyor onuda anlamak mümkün değil..sonuçta alkol şişesi değilki bu zeytinyağı şişesi..

böyle bir yazı örneği elinizde yoksa; bu mallar şuan tarım il md.de muayenede bekliyor.. müşterimize mahçup olacağız..

ne yapabiliriz öneriniz nedir?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey