Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: YETKİLENDİRİLMİŞ GÜMRÜK MÜŞAVİR RAPORLARI

denetleme esnasında YGM imzası bulunmayan evraklarınız bulunursa idarenin kararı ile ceza yazılabilir. Bu ceza, masraflar vs. işlemlerle karşılaşmamak için istemediginiz işlemleri dilekçe ile başmüdürlüğe başvurmanızda fayda var. Dilekçe kayda girdikten itibaren bir ceza durumu söz konusu olmaz, eger isteginize uygun bir cevap alırsanız yararınıza olabilir. Ancak ihraacatçıların tüm bu duruma müdahale etmeleri gerekiyor.

Mükelleflerin kendi başınıza yaptıgı işlemler devleti baglamıyor ve eger devletin öngördüğü şeklin dışında oluşan işlemleri yapıyor iseniz sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca biliyorsunuzuki gümrük işlemleri git gide özelleşme yolunda ilerliyor. Antrepolar, liman işletmeleri özelleşti, özelleşiyor. Y.Gümrük müşavirleri 2009 yılında antrepolardada görev yapmalarına imkan tanınması istendi, şuan inceleme aşamasında oldugundan beklemededir. Yani anlatmak istedigim devletin yetkili karar mekanizmalarında işlemler gitdikçe özelleşiyor sadece kontrol mekanizması kalmasını düşünürken artık kontrol mekanzmasınında bir kısmı özelleşmekdir.
__________________
ISTANBUL
Bilgi için degil, ithalat ve ihracat için varız.
Contact Mail & Msn: basarigumruk@hotmail.com