Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Hiç bilmeyenler için ithalat
Çağlar Bey, merhaba
metin bey in yazdıklarına tamamen katılıyorum. Öncelikle sizin iyi bir komisyoncu bulmanız ve işlemlerinizi onun aracılığıyla yapmanızdır. Keza bir çok devlet dairesinde usul hatalarından evraklar geri dönmektedir ki bu dönüşler bazen çok uzun sürebilmektedir.
Küçük bir ilave yapayım, DTM den 01/01/09 tarihinde yayımlanan tebliğlere resmi gazetenin internet sitesinden ulaşarak bu ürünlerinizle ilgili 2008 den farklı olarak neler yapıldığını görebilirsiniz. Keza Serbest dolaşıma tabi bile olsa getireceğiniz ürünlerin menşesi serbest dolaşıma tabi ülklerden değilse DTS denetimine tabi tutulur. Bu da sizin bu ürünler için bir takım test raporlarını ihracatçı firmadan almanız gerekecektir. Akredite olan bir laboratuardan "Pharmakon the Danish centre of pharmacy yazmışsınız" buranın akridite olup olmadığına da bakmak gerekir. ATR si olan ürünler ise CE açısından sıkıntı olmaz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey