Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Şahısım ve İthalat yapmak istiyorumAlıntı:
xenofx´isimli üyeden Alıntı
yani diyosunuzki hiç bulaşma ?

benim asıl merak ettiğim konu bu işlemler ne kadar sürer ve toplamda verdiğim rakamlara bakarak bana kaça mal olur onu söyleyebilmeniz.

Merhaba Tekrar,


İthalini yapmayı düşündüğünüz ürünün hassasiyeti ve ihraç ülkesini göz önünde bulundurduğumuzda, eğer getirmek isterseniz her safhasında titizlikle hareket edilmesi hususunu belirttim.
Kaldıki; Dış Ticarete konu her türlü işlemlerin yürütülmesinde titizlik gerekir. Dış Ticaret başlıca İhtisas gerektiren bir husus olduğu için bunu belirtmek istedim
Benim anlatımımdan " HİÇ BULAŞMA " gibi bir sonuç çıkmıyor.
Tabiki Girişimci olan sizsiniz ve karar sizindir.
Şunu bilmek gerekir, girişimcilik, işe girişmekle mümkün olur. Ancak, yeterki yaşamın kontrolünü elinizde tutun.

Eğer düşünceniz ithal etmeye yönelik ise, size önerim, ithal edeceğiniz firmayla bir ön anlaşma ( proforma fattura )isteyiniz. bu sizi asla bağlamaz. Bu gelecek proforma faturayı görebilirsek sağlıklı bir maliyet çıkarabiliriz. Bunun dışında vereceğimiz her türlü maliyet afaki olur.

Sağlıcakla,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com