Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Bu ürünü sorunsuz teslim alırmıyım gümrükten?
Alıntı:
osmank´isimli üyeden Alıntı
Selam!

Bahsettiğiniz mevzuatta şu ayrıma dikkat etmek gerekir.

ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşya.

yani alınıp satılmayacak eşya olması gerekir. Kişinin kendine has bir kullanım amacıyla getirmiş olduğu miktarı 1 adedi geçmeyecek ve kıymetide makul boyutlarda olacak eşya.

Sizinkisi 5 parçadan oluşması sebebiyle ilgili idarece bu kapsamda değerlendirilmeyebilir.
Zaten amacım satmak değil tabiki, kendi arabamda kullanıcam.Bu 5 parça birbirini tamamlayan boru eklerinden ibaret hepsini birbirine ekleyince bir ürün oluyor mantıkta,eklenince birbirine 3 metreyi geçtiği için depolama amaçlı birbirine eklenen parçalar halinde üretiliyor. ve hepsi birbirinden farklı yani aynı üründen fazla kalem durumu söz konusu değil ama malesef bu işi ticaretini yapıp bunuda vergi ödemeden yapmaya çalışan bir sürü insan türedi buda bir önyargıya neden oluyor sanırım.Ama ben kendim için aldığımı bir şekilde ifade edicem samimiyetime inanırlar umarım.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey