Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Gümrük masrafları ile ilgili soru (ACİL)Alıntı:
Dark´isimli üyeden Alıntı
Size toplam fiyat verilmiş, ardiye ücreti gümrükten çıkış gününde hesaplanır, gerçege yaklaşık rakamlar vermişler.
Acentalarda malesef bu ücretleri alıyor. Anladıgım kadarıyla malınız cif ve ya cfr İstanbul-ambarlı gelmiş navlun ödeseydiniz daha yüksek tutardı. Komisyon ücretleri iş hacmine göre degişmektedir. (mesela ayda 5 ithalatı olana bu fiyattan daha düşük olur) Siz ayda yılda bir iş yaptıgınız için bu ücret normaldir. Ancak daha uygun fiyat için başka gümrük firmaları ile görüşebilir pazarlık edebilirsiniz. Bundan başka vekalet vs. ücretleride olacaktır.


Demek istediğini anladım.Ama yinede 7 bin dolarlık bir mala 5 bin dolar gümrükte ödemek garip geliyor.ondan detaylı bilgi istedim.

Navlunu ihracatçı firma peşin ödemiş daha yüksek ödersiniz derken taşımacı firmaya sordugumda navlununuz ödenmiş gözüküyor demişti.
bize olan borcunuz
Terminal : 631 USD
Tahliye : 574 USD
Par. sar. ücrt : 52 USD+ KDV
Dsk : 60 USD + KDV
Ö.bey : 60 USD+ KDV
Ardiye : 184 USD
Isps :33 USD
diyerek gerisi gümrük vergisi ile kdv demişti.şimdi gümrükçünün güörük masrafları ve ardiye parasınıda eklemesi aklımı karıştır daha detaylı anlatırsanı sevinecem kdv ve gümrük vergisi nasıl hesaplanıyor felan :S

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey