Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Ek süre dilekçesi
Alıntı:
mutafik´isimli üyeden Alıntı
Merhablar, yeni konu açmaktan hoşlanmıyorum ama aramalarda sadece bir tane ek süre ile ilgili konu buldum ve o da bana yardımcı olamadı.
Verdiğiniz bilgiler ışığında araba ithalatında son noktaya yaklaştım, herkese çok teşekkür ediyorum.

Yalnız bir hafta kadar daha süreye ihtiyacım var. Ve gümrük süresinin dolması da çok yakın. O yüzden süresi bitmeden dilekçe ile uzatmak istiyorum. Sizden bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Bu dilekçe nasıl yazılır, örneği var mı elinizde ve nereye teslim edilir?

Not: Aracım ambarlı limanında...

Teşekkürler, saygılar....

Ambarlı limanına gelen ithal mallarının bekleme süresi 45 gündür. 45 günlük süre dolmadan bir dilekçe ile ek süre talebinde bulunulmalıdır.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ
-------------------T.C.
BAŞBAKANLIK
GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI
AMBARLI GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ
İSTANBUL
-----------Konu: Ek süre talebi hk.Gümrüğünüzce tescilli .......tarih ve ..... sayılı özeyt beyan kapsamında gümrüğünüze gelen ... kap..... kg eşyamız ile ilgili olarak süresi içerisinde rejim beyanında bulunamayacağız.

Bu vesile ile tarafımıza gerekli ek sürenin verilmesi hususunda emir ve müsaadelerinizi arz ederiz.

Saygılarımızla,

EK: Ordino Fotokopisi

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com