Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Uluslararası Olcu Birimleri, Kısaltmalar
Uluslararası Olcu Birimleri, Kısaltmalar

--------------------------------------------------------------------------------

Svg. Dostlar, Sn. Forum Üyeleri gnyd  

Uluslararası ticarette düzenlenen faturaların üzerinde kullanılan ölçü birimlerinin ve kısaltmaların, ithalat ve ihracat işlemlerinde düzenlenen faturalar üzerinde standart olarak gösterilmesi hususu son derece önemli bir konudur. Yanlış Ölçü birimleri ve/veya kısaltmalar özellikle ithalat işlemlerinde size büyük problemler,termin sarkmaları, zyasak kelimean kayıpları ve tabiiki ekstra maliyetler olarak dönme riskini taşımaktadır.

Türk Gümrük Tarife Cetveli için resmi olarak geçerli - ki bu GGTC aynı zyasak kelimeanda uluslararası bir anlaşmanın parçasıdır- Uluslararası Ölçü Birimleri ve Kısaltmaları gösterir dosya ektedir.

Aldığınız , verdiğİniz siparişler neticesinde düzenlenecek faturalarda; bu ölçü birimleri ve/veya kısaltmaları göz önünde bulundurmanız hayati önem taşımaktadır.

Bilgilerine arz olunur.

En içten sevgi ve saygılarımla

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey