Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: staj bitişi!




Alıntı:
sdt85´isimli üyeden Alıntı
Merhaba Değerli Arkadaşım,

Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun.
Bureda önemli olan, sizin staj başlatma tarihinizle, staş bitirme tarihi arasındaki süredir. Sigorta hizmet dökümü tabiki gerekli ve stajda sigortalı olmak zorundasınız ama esas olan stajın bir müşavir yanında olması gerektiği için, eğer arada staj gördüğünüz müşaviri değiştirip ve gün kaybınız varsa bu sorun olur.
Ama, kesintisiz olarak sigortalı olarak Müşavir yanında gözüktüyseniz her hangi bir sorun olmaz.

Kolaylıklar dilerim.

öncelikle soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim . İnanın bu staj denen illeti bitirmek icin cok sabır gerekiyor .Staj başlatma derken dosyanın başmüdürlüğe verilişimi esas alınır yoksa ssk hizmet dökümünde görüldüğü gibi 06.01.2009-24.02.2009 arasındaki çalışmalar mı baz alınır eğer bu süreler baz alınırsa bir sorun yok demektir çünkü arada herhangi boş gün yok ve sınavı beklerim tekrardan tşkler iyi akşamlar cvp için tşkler

Rica ederim. Yaşamın bizim önümüze koyduğu zorlukları memnuniyetle karşılamalıyız. Engel olmadan kazanılan başarı sizin olmaz size o başarıyı verenin olur. Ama bir hedefe ulaşmak için önündeki engelleri aşmak için vereceğin özveri ve gayret sonunda kazanacağın başarı senin başarın olur.
Siz değerli arkadaşlarıma naçizane tavsiyem; önünüzdeki engelleri sizin kendi başarınızı kazanabilmeniz için, birer basamak olarak görünüz.
Engeller aşmak için vardır. Altında ezilme için değil. Bu engeli aşanlar başarılı olurlar. Ama bu engelleri aşmaktansa bu engeli kendi başarılarının önünde set olarak görenler ve gayret göstermeyenler başarılı olamazlar.


Sorduğunuz soruya gelince; Diplomanızı alıp, staj yapacağınız müşaviirin, sizin için düzenlediği form ve dilekçeyle gidip staj başlatma dosyanızı vermenizle başlar staj.
Bu tarihlerden önce sigortalıda çalışmışsanızı bunlar stajda dikkate alınmaz.

Kolay gelsin,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com