Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Dış Ticaret Bölümü Hakkında Bazı Sorular!Lütfen Yardım!

Arkadaşlar herkese merhaba!2 sene öss ye girdim ve malesef güzel bir bölüm kazanamadım.Bu senede araştırdım 2 seneliklerde en iyi en zevk veren bölümün dış ticaret olduğuna karar verdim tabi başkasının fikirleriyle : ).Şimdi bu bölümle ilgili sormak istediğim birkaç soru var.
1-)Bölümden mezun olduktan sonra kpss ye girip dış ticaret bölümüyle ilgili devletin hangi kademelerinde hangi vasıfla (yani mevkisi ne oluyor ) memur olunuyor?Kpss de bölüm için en aşağı gerekli puan nedir?
2-)Sitelerde araştırdım B karne gibi terimler var.B karne nedir,alınca o karneyle ne yapabiliyoruz?Memurken işinde yükselince falanmı alınıyor?Yoksa sınavla falanmı alınıyor?
3-)Birde müşavirlik falan deniliyor.Dış ticarette müşavirlik ne ve nasıl olunuyor?

Bu 3 soruma özet bir şekilde cevap verebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden herkese teşekkür ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey