Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: ihracar fiyat saptaması


Alıntı:
spyro´isimli üyeden Alıntı
iyi çalışmalar arkadaşlar. yeni zelandadan talaşlı imalat ürünü vida siparişi aldım.benden fiyat bekliyorlar.göndereceğim rakam 1000 adet ve hacim olarak bi kucak bile doldurmaz.
sizce bunu nasıl kargo edebilirim gümrükçü tutmalımıyım yoksa fedex felan götürürmü götürüse kaça götürür? her vida maliyeti 0,50 dolar toplamda 500 dolar eder.adamlara cif fiyat vermem gerekiyo.maliyeti ne kadar etkiler sizce?
cevaplarınız için şimdiden teşekkurler valla ne zaman başım sıkışsa soruma cevap alıyom burda Allah razı olsun sizden he walla

Merhaba,

Adet bazında baktığımızda ticari kapsam dışı olmadığı ( numune, hediye vs ) açıkca görülüyor. Bu nedenlede gümrük işlemi her halükarda yapılması lazım. Bu nedenle her girişimciye önerdiğim gibi sizede gümrük işlemlerini bir Gümrük Müşaviri ile yürütmenizdir.

Burda siz CIF fiyat vereceğiniz için ; bu eşyanın Türkiye den Yeni Zelende da alıcının isteği varış limanına kadar olan TAŞIMA ve SİGORTA bedelleri ( peşin olarak ödenmesi) ne kadar tutar. bunu öğrenip,
Mal fatura sını düzenlerken fatura ya mal bedeliyle birlikte bu ödeyeceğiniz TAŞIMA VE SİGORTA bedelini ilave etmek ve bunu alıcıdan tahsil etmektir.

Bunun için ( FEDEX- DHL- UPS ) gibi taşıma firmaları ile görüşüp fiyat alınabilir. fiyat almak için en azından ; Eşyanın kıymeti, koli adedi, ölçüleri, brüt kilosu, varış limanı, gibi bilgiler isterler, Siz bu bilgllerle fiyat alabilirsiniz.
Bu fiyatların dışında; bu bilgileri tarafıma verirseniz, ayrıca bende bu taşıyıcılar dışında da fiyat alırım, karşılaştırırsınız.

Dediğim gibi bir Gümrük Müşavirine bir sefer dosya verirsiniz. sağlıklı ve düzenli şekilde işlemlerinizi yürütürsünüz.

Saygılarımla,
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com