Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: çin den porselen tabakAlıntı:
ahmetpasa´isimli üyeden Alıntı
çin'den ithal porselen tabağın düzinesi suan piyasada 4,5-5 usd den satılmaktadır
benim anlamadığım mevzu değerli açıklamalarınız neticesinde yaptığım hesaplamalara gore ithal edeceğim malın düzine fiyatı 6 usd nin üzerinde HAL BÖYLE İKEN BU MAL YURTİÇİNDE NASIL 4,5 USD YE SATILMAKTADIR
aydınlatırsanız mutlu olurum.
Sizede sıkıntı olan konu maalesefki gerçektir. Piyasada ismi belli birçok Züccaciye Firmasının Gümrük Müşavirliğini yaptığım için, sizide zedeleyen bu durumdan onlarda müzdarip.Ancak porselen ithalatında hesabınızı çok iyi yapmanız lazım.Bir arkadaşımız "Chaozhou Seramik Odası (Chaozhou Ceramic Association) " tastiğinden bahsetmiş.Artık porselen ve seramik ithalatında sadece ve sadece Çin Seramik Sanayi Odası (China Ceramic Industrial Association ) (Pekin/Beijing) yetkilidir.Ayrıca maliyet hesabınıza eşyanın ihtisas gümrüğü transit aktarmasınında masrafını ekleyiniz.
Sizin bahsettiğiniz Düzinesi 4,5USD$ olarak satılan ürün BONECHINA değildir.
Kesinllikle ve Kesinllikle karışımında ADİ TOPRAK bileşimi olmasından dolayı Gramaj olarak Hafif gelmesinden dolayı ucuza mal edilmektedir.
Hesap aslında gayet basit: 1 ton Renkli Porselen Tabak = 3000USD$ olması gereklidir.Bu 1 ton içerisinde 1000 düzine set'te olabilir 100 sette.O sizin ürünün kalitesine bağlıdır.Yukarıda yazdığım gibi BONECHINA olarak alırsanız 1x40CNT içerisine en fazla 400 set 89prç.BONECHINA yemek takımı sığar.
Ama bileşim içine ADİ TOPRAK karışımı ekletirseniz bu oran 600sette kadar çıkar.Çünkü bu malı hem hafif, hemde daha ucuzdur.Ayrıca kırılma riski daha azdır.
Ancak konu ile ilgili arzu ederseniz daha detaylı bilgi verebilirim.Neticede Maliyet ve Risk analizinizi en iyi şekilde yapmanız lazımdır.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey