Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: ACİL KIBRISA İHRACAT hakkında
Alıntı:
erenyavuz33´isimli üyeden Alıntı
bence 50 adet numune olmaz.Faturayı kdv siz keseceksiniz.Karşı tarafın kdv si sizi bağlamaz.Onlar ithal ederken ödeyecekler o parayı.Ayrıca menşe yaptırmanız lazım eşyanın karşıdan gümrük vergisiz çekilmesi için.Size tavsiyem mersinden kıbrısa hem kargo hemde gümrük işini yapan firmalardan biriyle irtibata geçmenizdir.
Buda güzel bir düşünce.Ama ben K.K.T.C'ye müşterilerimin yaptıkları gönderimlerde böyle yaptırıyorum.Yeri geliyor 70 üründe oluyor yeri geliyor10 üründe.

Adam malın tutarı 500usd diyor.Sen adama mersine yolla, oradan gümrüklet gönder diyorsun.Masrafı ne olacak bunun onuda yazsan adam anlasın.Nereden baksan 500Usd.lik eşya için 200usd. masraf yapacak.
Bilgi verirken veya bir paylaşımda bulunurken kendimizi Gümrük Müsteşarı olarak değilde, birazda müşteri olarak düşünün.Sen 500usd.lik eşya için 200usd. masraf yaparmısın?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey