Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
474 VERGİ HADDİ ?? ACEMİYE YARDIM.

Merhabalar ,forumunuza yeni üye oldum kafama çok takılan bir şey var ; şimdi gümrük istatistik tarife pozisyon numarası 33. Fasılda 3305.90.90.00.11 nolu "saç boyasının" karşısında vergiden muaf olduğu yazılı , aynı zamanda http://www.gumruk.gov.tr/tarife/33.xls linkindeki cetvelde aynı kodlu ürün için Vergi Haddi 200 yazılmış bu ne anlama geliyor ? Vergiden muaf mıdır ,değilse KDV si + ÖTV tabii olup olmadığı ve diğer vergi harç vs. olup olmadığı , değerleri hakkında bilgilendiren biri olursa çok sevineceğim..Bir de yurtdışında yarı boyar saç boyası -yada buna benzer birşeydi tam emin değilim - olarak geçen bir ürün ,bizde 3305.90.90.00.11 nolu "saç boyası" 'na mı denk gelir ? Gelmez ise gümrük istatatistik tarife pozisyonu nedir ,hangi prosedürleri takip etmeliyim ? İthalat ve ihracat konusunda çok bilgisizim değerli yardımlarınız olursa bende ekmeğimi kazanmak istiyorum...Saygılar

customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax