Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Dernek Seçimleri İçin Yapılan İlk toplantı

Sayın atlasgrup,

Desteğiniz ve dolu mesajınız için çok teşekkür ederim.
Ben konuyu Meslekte güç birliği platformuna da yazdım . Yürekli bi cevabı olan varmı dedim sonra biri pazartesi sabahı bu ' yürekli' sözüme alınmış beni aradı.Açıklamaya çalıştı durumu ve konuşma genç yardımcı karneliyi nasıl kafalarıza geldi ve arayan beyefendiye sonra şunu sordum; beni mesleğinizden saymıyorsunuz neden benimle konuşmak istiyor sunuz dedim,meslekle ilgili derdi olan bir arkadaşsın dedi !
Ben şunu söylüyorum.Belki hakaten bu platformun içinde değerli insanlar vardır .En azından benim tanıdığım arkadaşlarım var içlerinde,meslek içinde kapladıkları yeri bilemem fakat benim için değerliler,arkadaşlarım. Ancak , beni mesleğin başlangıç aşamasında olarak görüyorlar.Arayan arkadaşta bunu söyledi.Ben de Evet dedim. Mesleğin başlangış aşamasındayım.Çünkü,2 tane üniversite okudum, 6 yıl staj yaptım,10 yıldır bu mesleğin içindeyim,sizin gibi cumartesi B karne sınavına,pazar günü A karne sınavına girip,belediye stadında dağıtılan karnelerden alamadım,allah benim belamı versin, evet ben mesleğin başlangıç aşamasındayım!

aklımda ki soru şu asıl soru şu aslında ;Neden böyle bir tanıma gidiyorlar, neden ayrı tanımlar çiziyorlar,bu memleket ayrımlardan bu hale gelmedi mi? Bu statü ayrımı neden,biz gidip dernekte vs vs vs yerlerde,müşavirlerimi çiğnemişiz,boyunlarını mı eğdirmişiz? Ben anlamakta güçlük çekiyorum,bu nasıl bir seçim çalışmasıdır,düşün sene ben müşavir olamamışım 68 de kalmışım,benim müşavir arkadaşım yok mudur sadece bunu söyledin diye ben arkadaşlarıma etki etmem mi!Nasıl unuturlar bu sınavda daha 90 yardımcı karneli, yeni müşavir oldu ve açılan mahkeme sonunda bizlerde olacağız, sonra karşı karşıya gelmiyecekmiyiz,sonra canlarına okumayacakmıyız bu ayrımları yapanların?

Ben bu konuda inanılmaz doygunum,çok idaealı söylüyorum,bu mahkemeyi kazanırda alırsam belge mi,herkezle,yoğun kalabalıklar halinde hesaplaşacağız,yalakalarlada,geldiği yeri unutanlarlada !

kusura bakmayın arkadaşlar giderek sertleşiyor yazılarım biliyorum fakat duramıyorum , aslında söyleyecek daha bir sürü şey var ....

saygılar.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey