Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: internetten sigara kagidi ve filtre siparisi


Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.

Gumruk konularina pek asina olmadigimdan dolayi biraz cekincelerim var acikcasi bu konuda. Sigara kagidi ile ilgili gumruk regulasyonlari icin bir kac gundur oldukca fazla site gezdim fakat cok doyurucu bilgilere ulasamadim. Tam acik olmamakla birlikte sigara kagidi uretim ve ithalinin devlet iznine tabi oldugu, aksi durumda davranilmasi halinde suc teskil edecegi gibi bir bilgiye ulasmistim fakat su an linki bulamiyorum. Boyle bir sey var midir? Boyle bir durum yoksa ve gumruk odemem gerekirse bana ne kadara mal olacagini nasil ogrenebilirim acaba?

Filtrelerin saglik bakanligindan uygunluk almasi gerektigini belirtmissiniz. Bu durum icin benim yapmam gereken, daha dogrusu yapabilecegim bir sey var midir? Bu arada filtreler Rizla+ marka ve AB uretimi; ulkemizde gerekli olan duzenlemeleri karsiliyorlardir tahmin ediyorum.

Saygilar.

Alıntı:
Dark´isimli üyeden Alıntı
Merhaba

1'er paket olması durumunda gümrükden geçebilir, ancak içindeki adet sayısı açılıp görülürse gümrükden işlem yapılması gerekebilir. Filtrelerin saglık bakanlıgından uygunluk alması gerekir. Kagıtlar çekilebilir.