Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Standart DEVİR ALINAN ÜRÜNÜN BİRİM FİYAT FARKI




Merhaba Değerli Forum Üyeleri,

Sizlere danışacağım bi konu var.

Antrepoda bulunan ürünü devralıp ithalat işlemlerine başlıyoruz.Antrepo beyannamesinde kullanılan birim fiyat bizim ithalat işlemlerinde kullanacağımız birim fiyattan yüksek olursa cezai işlem uygulanır mı.Uygulanıyorsa gerekçesi nedir?

Bu konuda beni aydınlatmanızı rica ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
Standart Cevap: DEVİR ALINAN ÜRÜNÜN BİRİM FİYAT FARKI


Aynı eşyanın kıymeti unsurudur.
Gümrük kanunu 23-31 maddeleri inceleyin.
Standart Cevap: DEVİR ALINAN ÜRÜNÜN BİRİM FİYAT FARKI


verdiğiniz bilgi için tşkler.

Non-preferential origin of goods, Customs Tariff and Tariff, Classification of Goods , Value of Goods for Customs Purposes, Inward processing , Customs Warehousing Procedure, Temporary importation, Free Zones, Postal Customs Formalities, Penalties to be charged on operations that result in tax loss

Cevapla
Yeni Konu aç
Seçenekler Arama

ffreply




1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143